Bijna 40 jaar heeft de werkgroep paleografie oude teksten van het Waterlands Archief getranscribeerd, dus in huidig schrift omgezet, en vaak voorzien van een index. Onlangs besloten zij ‘met pensioen te gaan’. Tijdens de koffie bedankte Roland Bisscheroux, directeur/archivaris van het Waterlands Archief, hen voor al hun werk.
 
De werkgroep is vanaf 1985 actief geweest, door de jaren heen in verschillende samenstellingen. Van de huidige leden zijn Mia de Bok en Wim Koning nog leden van het eerste uur. Jan Schilder kwam er een jaar later bij, Evert Koning en Wim de Wolf zijn daarna ingestapt.
 
Vele publicaties staan op naam van de werkgroep, zoals transcripties van ‘Privilegien ende hantvesten midtsgaders keuren ende ordonnantien der stede van Edam 1357-1640’, ‘Resolutiën van Burgemeesteren ende Vroetschappen der steede Purmerent 1618-1622’, en ‘Criminele Rol van de Beemster 1663-1681’. Deze zijn allemaal te vinden in de bibliotheek van het Waterlands Archief.  
 
Foto: Roland Bisscheroux bedankt de Werkgroep, van links naar rechts: Evert Koning, Wim de Wolf, Jan Schilder, Mia de Bok, Roland Bisscheroux, met aanhang. Afwezig was Wim Koning.