WAT001009639 Bestratingswerkzaamheden Plantsoenstraat, Koemarkt. Rechts vooraan, Koemarkt nummer 48 "marktgebouwtje bestemd voor kantoor van den marktmeester en controleur van het marktwezen" gebouwd in 1910, vergunning verleend om te bouwen op 2-9-1910.
WAT001009638 Bestratingswerkzaamheden Plantsoenstraat, Koemarkt. Rechts vooraan, Koemarkt nummer 48 "marktgebouwtje bestemd voor kantoor van den marktmeester en controleur van het marktwezen" gebouwd in 1910, vergunning verleend om te bouwen op 2-9-1910.
WAT001016457 Hondjes op de Fokveedag tentoonstelling. PURMEREND — Net als in voorafgaande jaren waren de leerlingen van het Lager Agrarisch Onderwijs (LAS) ook dit jaar weer present tijdens de 83e veetentoonstelling in de marktstad. De hele ochtend werden er kalveren, pony's, paarden, honden, katten, knaagdieren en konijnen gekeurd. Het was aan de leerlingen om er voor te zorgen dat de dieren er goed verzorgd uitzagen, gewassen en gekamd verschenen en een mooi uiterlijk hadden.
WAT001008999 Marktmelkster dames Simons. Koeienmarkt te Purmerend. Op de kop van de koemarkt verhandelde men al sinds 1612 koeien, ossen, paarden, varkens en bokken en geiten. In de loop der eeuwen heeft de markt hoogte en dieptepunten gehad. Tegen het einde van de Tweede wereldoorlog werd de markt gesloten. Na de oorlog bloeide de markt weer helemaal op. Bijna alle runderen en het merendeel van alle schapen en lammeren uit Noord-Holland werden hier verhandeld. De schapenmarkt had in de zeventiger jaren een toptijd, er werden meer dan 100.000 schapen per jaar aangevoerd. Ze waren zeven jaar achter elkaar de grootste schapenmarkt van het land. door de M.K.Z crisis werden alle veemarkten op 21 februari 2001 gesloten. Jaren later op 10 oktober 2008 kwam de handel in schapen, koeien en nuchtere kalveren weer op gang, zij het niet op de Koemarkt maar op het bedrijventerrein de Baanstee in de Purmer-Noord.
Datering:
1900
Datum vervaardiging:
ca. 1900
Uiterlijke vorm:
Foto's
Adres:
Purmerend - Koemarkt
Plaats:
Purmerend
Straat:
Koemarkt
Notabene:
In een keur van 1612 wordt voor het eerst over de koemarkt gesproken en bepaald, dat men de koeien moesten markten op het ,, Clooster Worf" een open ruimte ontstaan door verwoesting van het klooster.