WAT002001129 Verenigingsgebouw St. Joseph met schilders van schildersbedrijf Floore, Foto v.r.n.l. dorpssmid Willem de Vries, aannemer Jan Zijp en met hoed Henk Floore.
WAT002001128 R.K. verenigingsgebouw Sint-Joseph. Het werd in 1915 gebouwd als kaasfabriek en later kwam er een koekfabriek in. In 1932 werd het gekocht door de katholieke kerk, met steun van de vermogende boerenfamilie Meijer. De kerk had behoefte aan een gebouw waar vergaderingen gehouden konden worden, tevens een plaats voor de katholieke verenigingen. Officieel heette de voormalige kaasfabriek na aankoop van de R.K. kerk, Verenigingsgebouw Sint-Joseph. (Achtergrondinformatie ZGA Zaandam)
WAT002001127 R.K. verenigingsgebouw Sint-Joseph. Het werd in 1915 gebouwd als kaasfabriek en later kwam er een koekfabriek in. In 1932 werd het gekocht door de katholieke kerk, met steun van de vermogende boerenfamilie Meijer. De kerk had behoefte aan een gebouw waar vergaderingen gehouden konden worden, tevens een plaats voor de katholieke verenigingen. Officieel heette de voormalige kaasfabriek na aankoop van de R.K. kerk, Verenigingsgebouw Sint-Joseph. (Achtergrondinformatie ZGA Zaandam)
WAT002001131 R.K. verenigingsgebouw Sint-Joseph. Het werd in 1915 gebouwd als kaasfabriek en later kwam er een koekfabriek in. In 1932 werd het gekocht door de katholieke kerk, met steun van de vermogende boerenfamilie Meijer. De kerk had behoefte aan een gebouw waar vergaderingen gehouden konden worden, tevens een plaats voor de katholieke verenigingen. Officieel heette de voormalige kaasfabriek na aankoop van de R.K. kerk, Verenigingsgebouw Sint-Joseph. (achtergrondinformatie ZGA Zaandam)
WAT002003210 Hoornsche vaart/Beemsterringvaart, rechts achterzijde de Houttuinen met het Witte Huis, eens de zetel van gemeentewerken, later huishoudschool en verenigingsgebouw. Midden achter met schoorsteen, een oventegelbakkerij van de familie Paardenkoper, Lankema
Datering:
1911
Datum vervaardiging:
voor
Uiterlijke vorm:
Ansichten
Uitgever:
N.V. Willfried Deyle's Lichtdruk en Grafische Kunstinrichting
WAT001013095 Het gebouw met de naam Het Witte Huis is gebouwd in 1842 door aannemer Jacob Eisenberger. De architect was vermoedelijk Willem Anthonie Scholten. De oorspronkelijk functie was stadswerf met dienstwoning. Van 1921-1955 was hierin een huishoudschool gevestigd. In de jaren daarna was het gebouw onder meer in gebruik als repetitieruimte voor de plaatselijke muziekverenigingen totdat in de tachtiger jaren het Van der Landhuis beschikbaar kwam. Gemeentemonument.
Datering:
1904
Datum vervaardiging:
12 december
Uiterlijke vorm:
Ansichten
Titel:
Whereplantsoen Purmerend
Adres:
Purmerend - Whereplantsoen 11 -13
Plaats:
Purmerend
Straat:
Whereplantsoen
Huisnummer:
11
Notabene:
Momenteel (2011) wordt het gebouw gebruikt als woning en jongerensociëteit De Duiventil.